Predvianočný čas sa naši žiaci snažili spríjemniť svojim najbližším programon na vianočnej besiedke. Nacvičili spevy, tance, scénky a tešili sa z veľkej účasti všetkých divákov.
Novinky
Vianočná besiedka
Viem, čo viem
Žiačky Katarína Kvašňovská, Lucia Brisudová a Janka Mária Uherová /9.r./ obsadili 5. miesto v okresnom kole súťaže Viem, čo viem - vedomosti o meste Martin.
Biologická olympiáda
8.-9.12.2009 si svoje vedomosti overili žiaci v školskom kole biologickej olympiády v kategórii C.
1. miesto Jakub Danihel , VIII.B
2, miesto Michaela Egriová, VIII.A
Vianočný turnaj vo volejbale
Volejbalistky z našej školy získali 3. miesto na Vianočnom turnaji v Martine. Školu reprezentovali deviatačky Adamkovičová, Žibritová, Sádecká, Matulová, Ondáková, Dobišová, Dudášová, Hakalová. Foto
Bol u nás Mikuláš
Mikuláš v škole nesmie chýbať. Tento rok sa k nemu pridala i Snehulienka a dvaja škriatkovia. Sladkosťami odmenili dobré deti. Čert natrel uhlím tých, čo sem - tam neposlúchajú a nechce sa im robiť úlohy.
Pasovanie prvákov
26.11.2009 naši prváci zažili svoj veľký deň. Boli pasovaní za prvákov, žiakov našej školy. Predtým však museli splniť úlohy
v ČÍTAJKOVE, PÍSAJKOVE, PESNIČKOVE... Na to, akí boli šikovní, sa prišli pozrieť aj ich rodičia.
Zber papiera
18.-24.11.2009 sa s veľkou chuťou pustili žiaci do zberu papiera. Výsledok? Nazbierali 8 900kg.
1. miesto získala III.B trieda / 1 118kg /, z jednotlivcov nazbieral najviac Marek Halahija z VIII.A triedy / 661kg /.
Plavecký úspech
Dňa 6.11.2009 získala Júlia Fleischerová, žiačka V.B triedy, v okresnej plaveckej súťaži / polohový pretek / 1. miesto. Trénuje v Plaveckom klube Martin.
Pomoc deťom na Haiti
Naši žiaci vedia, že vo svete je mnoho detí, ktoré nemajú čo jesť. Tak je to i na Haiti. Zakúpením perníkových srdiečok im vyzbierali a poslali sumu 61,73 €. Foto
Oslavy v obci a my
V našej obci sa uskutočnilo spomienkové stretnutie pri príležitosti 140. výročia založenia Znievskeho gymnázia. Hosťom i obyvateľom spríjemnili popoludnie programom i žiaci našej školy. Vypočuli sme si spomienky bývalých študentov, profesora Jozefa Moravca. Prítomný bol i Jozef Šarlina, posledný riaditeľ gymnázia, ktoré v r. 1959 premiestnili do Turčianskych Teplíc. Foto
Žltý deň
Dňa 2.10.2009 mali žiaci 1.stupňa historicky prvý FAREBNÝ DEŇ v našej škole. Vybrali sme farbu, ktorá veľmi pripomína letné slnko, ale navodzuje aj jesennú náladu - ŽLTÚ. V tento deň išlo o to, aby sme všetci boli čo " najžltší" Úlohy sa žiaci aj pani učiteľky ujali veľmi dobre, veď niektorí žiaci dokázali na seba obliecť až 9 kúskov žltého oblečenia. Rátali sa tielka, tričká, ponožky, nohavice, čiapky, ale aj sponky a gumičky, či rôzne žlté ozdoby. Zvíťazila 2. A, v ktorej bolo spolu 69 žltých kusov, čo robilo priemer 5, 3 na jedného žiaka. Druhé miesto obsadila 1. B, tretie 2. B. Ostatné triedy boli tesne za nimi. Zástupcom víťazných tried zagratulovala pani riaditeľka, ktorá im odovzdala aj vecné ceny. Víťazom GRATULUJEME a už teraz sa tešíme na ďalší farebný deň. Foto
