Škola je o múdrosti slov a bohatstve myšlienok.
Škola je o sile ducha a šikovnosti tela.
Škola je o symbióze žiakov, učiteľov a rodičov.
Škola – to je aj školský zvonček.
Ten svojím srdiečkom pripomína, že škola je aj o láske – o láske k prvej pani učiteľke, k spolužiačke či spolužiakovi, o láske ku knihám, o láske k múdrosti. Tá sa nemeria známkami, percentami či percentilmi, ale veľkosťou srdiečka.
A čo je to úspech? Často a veľa sa smiať, získať si úctu múdrych ľudí a lásku malých detí. Zaslúžiť si vážnosť u tých, čo čestne kritizujú a zniesť aj zradu falošných priateľov. Ceniť si krásu, nachádzať v ľuďoch len to dobré. Zanechať aspoň trošku lepší svet - zdravé dieťa, cestičku v záhrade, pomôcť človeku v núdzi. Vedieť, že aspoň jedno smutné srdce bilo o čosi menej ustrašene. Tomu sa povie úspech.
Prajem Vám všetkým krásne prázdniny!
Mgr. Ingrid Stupáková, riaditeľka školy
